5 אתרי צלילה מומלצים באילת והסביבה29/08/2013

5 אתרי צלילה מומלצים באילת והסביבה
רבים בוחרים להגיע במיוחד לאילת בשל אתרי הצלילה המרהיבים שבה וגם אלה שנמצאים לא רחוק ממנה. אם אתם מתכננים חופשה של כמה ימים באילת, ובין אם אתם צוללנים מתחילים או אולי מקצועניים, הנה לפניכם 5 אתרי צלילה מומלצים, שמציעים מראות עוצרי נשימה ויופי בלתי רגיל:

•    ריף הדולפינים של אילת – מלבד הדולפינים שבו, שמושכים אל הריף המונים בכל יום, יש במקום גם אתר צלילה מיוחד במינו, שניתן לצאת אליו עם מדריך מקומי. באתר נחשפים אל עולם המים העשיר והמיוחד וגם פוגשים בדולפינים המתוקים שחיים שם. הצלילה בריף מתאימה לצוללנים מתחילים ומתקדמים באחד והיא, ללא ספק, חוויה שאין כמותה.

•    שמורת חוף אלמוג – זהו אתר צלילה נוסף באילת, המתאים לכל הרמות ומהווה אתר צלילה פופולארי מאד. בשמורת חוף אלמוג תמצאו מבחר של דגים, אלמוגים מיוחדים מאד ובכלל, עולם מים עשיר ויפהפה. האטרקציה באתר צלילה זה הם שני סלעים מיוחדים: סלע יהושע וסלע משה, ההופכים אותו לאתר שונה מאתרים אחרים ומוקד משיכה לצוללנים רבים.

וילות נופש באילת

•    אתר המגדלור – אתר זה, אחד מבין הבולטים שבאתרי הצלילה שבאילת, כולל במסגרתו מסלול צלילה בעומק של 25 מטרים ומסלול צלילה נוסף בעומק של 6 מטרים. האתר נקרא על שמו של המגדלור שנמצא לא רחוק והוא מושך אליו צוללנית מכל הרמות. הוא ממוקם באזור הדרומי של העיר והוא בהחלט בין המומלצים שבאתרי הצלילה.

•    אתר המערות – לא רחוק מהגבול שבין טאבה לאילת נמצא אתר צלילה מיוחד, שבו צוללנים מתחילים וחסרי ניסיון בוחרים לצלול לא מעט. מדובר באתר צלילה שעומקו 6 מטרים עם תנאים נוחים מאד. מסלול הצלילה שבו הוא דו כיווני, אפשר לצלול בו לכיוון צפון או לכיוון דרום.

•    הסטי"ל -  מי שמחפש אתר צלילה קצת אחר, הסטי"ל הוא ללא ספק בין המיוחדים שבאתרים הצלילה של אילת. אתר זה, שנקרא על שמה של ספינת הסטי"ל, שהוטבעה במקום, כולל גם אנדרטה מיוחדת, הנמצאת במעמקי הים, אנדרטה לזכרו של לוחם שייטת ולזכרו של מדריך צלילה. האתר מתאים בעיקר לצוללנים בעלי ניסיון והוא כולל עולם מים מיוחד במינו.

בין אם זו חופשה של סוף שבוע קצר או חופשה של כמה ימים, בין אם אתם צוללנים מתחילים או אולי כאלה שצברו לא מעט ניסיון, אל תפספסו את אתרי הצלילה של אילת וסביבתה ואת עולם המים העשיר והמיוחד שלה. אפשר להגיע לאילת בחודשי הקיץ וגם בעונות המעבר וליהנות ממזג אוויר נעים מאד, המתאים גם לצלילה. ואם עושים את כל הדרך הארוכה עד לאילת, מומלץ גם לשריין מקום לינה מתאים. אפשר למצוא באילת לא מעט וילות נופש, המתאימות למשפחות, מתאימות גם לקבוצות של חברים וכמובן לזוגות. זוהי הזדמנות ליהנות מחופשה נפלאה וכמובן גם מצלילה מיוחדת במינה.