טיפים לבחירת וילה למשפחות28/10/2012

טיפים לבחירת וילה למשפחות
חופשה עם ילדים היא דבר נהדר לכל המשפחה. אך ללא ארגון נכון ובחירת וילות למשפחות שמספקות תנאים טובים לכל בני המשפחה, החופשה היא מתכון לאסון. תהליך בחירת מתחם הנופש המתאים מורכב מ-2 שלבים משמעותיים : בחירת אזור ובחירת וילה. את ההחלטות בבחירת החופשה המתאימה מקבלים לרוב ההורים, ילדים מעל גיל 8 אפשר יהיה לשלב בתהליך הבחירה. בעידן האינטרנט בו אפשר לבחון תמונות של כל וילה למשפחות אפשר לשלב את הילדים בתהליך ולהציג בפניהם את התמונות של הוילות שעומדות על הפרק.

בחירת אזור הנופש
אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בבחירת וילה למשפחות היא בחירת האזור המתאים. האזורים הפופולריים לנופש משפחתי הם : אילת, הגליל המערבי, בגליל העליון ואזור הכנרת והעמקים. בכל אחד מהאזורים הללו אפשר יהיה למצוא וילות למשפחות. יש משפחות שמעדיפות להתחיל את תכנון החופשה בבחירת הוילה ומרכיבים את המסלול והאטרקציות בהתאם. לעומתם, ישנן משפחות שמעדיפות תחילה לבחור את האזור ורק לאחר מכן להתחיל לסקור את הוילות ופתרונות הלינה במקום.
באזור הצפון מציעים קיבוצים ומושבים פינות חי לילדים ומרכזים של משחקים ומתקנים מתנפחים. בחופשת קיץ וחגים אפשר יהיה למצוא גם פסטיבלים והפעלות מיוחדות. מסלולי טיול נהדרים אפשר למצוא בגליל המערבי ולשלב אותם עם ביקור במבצר יחיעם ומצפה הילה. באזור הכנרת אפשר לבקר בחופים, לטייל במושבים ולשלב את החופשה עם ביקור באתרים ההיסטוריים של טבריה. משפחות שבוחרות וילה למשפחות באזור הגולן תוכלנה לשלב בחופשה ביקור בצוק מנרה, שמורת הבניאס, פארק הלונה גל ומתחם ההחלקה על הקרח.

וילות נופש למשפחות

בוחרים וילה למשפחות
הורים שמבקשים ליהנות מהחופשה עם הילדים חייבים לתכנן מראש את סידורי הלינה, האוכל והמסלול. הילדים הקטנים קצת פחות נהנים להיות ספונטניים וזקוקים לביטחון ויציבות. וילות למשפחות שמאפשרות לינת ילדים בפינה צדדית בחדר ההורים אידאליות בעבור חופשה עם ילדים קטנים. גם במקרים בהם הוילה מציעה מבחר גדול של חדרים מפוארים יעדיפו הילדים הקטנים שלא ללון לבדם בחדרים זרים.
במקרים בהם ההורים מתכננים לבלות יחד בג'קוזי או בבריכת השחייה לאחר שהילדים נרדמים כדאי להצטייד במכשירים מיוחדים שמאפשרים להורים לשמוע מה מתרחש עם הילד ולהגיב בהתאם. הילדים פוחדים כאשר הם מתעוררים במקום זר ולא רואים את ההורים לצידם. אפשרות נוספת היא בחירה וילה למשפחות שמציבה את אמבט הג'קוזי ובריכת השחייה בתוך המתחם. ההורים יוכלו לשמור על קשר עין על הילדים הישנים במהלך הבילוי. במידת בצורך כדאי יהיה להציע לילד לצרף אל החופשה חבר קרוב או בן דוד שיהיה שותף למשחקים.

חופשה עם ילדים שובבים
כשבוחרים וילה למשפחות נהוג להעדיף וילות עם בריכת שחייה ומדשאה גדולה למשחקים. הורים לילדים שובבים מתבקשים לבחור וילות בהתאם. בריכת השחייה היא דבר נהדר אך יש להשגיח על הילדים במהלך השחייה ולא ניתן להשאיר אותם לבדם. במקרים בהם הילדים דורשים השגחה 24 שעות ביממה כדאי לשקול לצאת לחופשה יחד עם משפחה נוספת או בני משפחה מבוגרים שיוכלו לסייע בהשגחה על הילדים.