מסלולי טיול באזור אילת20/11/2016

מסלולי טיול באזור אילת
מגיעים לאילת חופשה ומחפשים פעילות שהיא יותר מ"בטן גב"? אם כן, הנה סקירה קצרה על כמה מסלולי טיול באזור אילת, שכדאי לכם לשלב במהלך החופשה:

1. פארק תמנע – הפארק המיוחד הזה, שנוסד בשנת 1982, מושך אליו מטיילים רבים לאורך כל השנה. הוא נמצא במרחק של 20 ק"מ מאילת והוא מציע תצורות טבע מקסימות וגם אתרים ארכיאולוגיים וגיאולוגיים בעלי חשיבות רבה. בפארק עצמו מוצעים למטיילים מגוון רחב של מסלולי הליכה מסומנים, אגם עם אפשרות לשייט בו באמצעות סירות פדלים, מסלולי רכיבה על אופניים וגם הפעלות שונות לכל המשפחה. גולת הכותרת הם סיורי הלילה, שנערכים במקום וגם סיורי השקיעה. אלה, הופכים את הביקור בפארק לחוויה מיוחדת במינה ומאפשרים למבקרים ליהנות ממראות יוצאי דופן.

פארק תמנע

2. קניון נחל שחורת – הטיול בקניון נחל שחורת שנמצא בהרי אילת מתאים לכל המשפחה וגם למשפחות עם ילדים קטנים. מסלולי ההליכה שבו קלים מאד ואפשר לבלות בו בנעימים כמה שעות וליהנות מהנופים המקסימים שבו. אורך המסלול הוא כ – 3 ק"מ, מסלול שנמשך בין שעתיים לשלוש שעות. מומלץ לטייל בו בשעות קרירות יותר. יחד עם זאת, מרבית הקניון מוצל גם במהלך שעות הצהריים. במהלך הטיול פוגשים כמה נקודות מעניינות, כמו עמודי עמרם עם החולות הצבעוניים שלהם, מפלונים יבשים ועוד ועוד.

קניון נחל שחורת

3. שמורת הרי אילת – השמורה המיוחדת הזו מציעה מראות עוצרי נשימה וטבע מקסים. הביקור בה מתאים בעיקר במהלך חודשי החורף וגם באביב, אז מזג האוויר קריר ונעים ומסלולי ההליכה שבה מוגדרים ככאלה שברמת קושי רגילה. בשמורה חם מאד במהלך חודשי הקיץ והיא נחשבת לאחד האזורים היבשים ביותר במדינה. יש בה תצורות טבע מגוונות מאד, המוסיפים לא מעט למראה שלה.

שמורת הרי אילת

4. מעלה סיירים – הטיול במעלה סיירים מתאים לבעלי רכב 4X4. מסלול הטיול מתחיל בכביש הערבה, כביש מספר 90, שבו נוסעים לכיוון באר אורה. הוא ממשיך לעבר מעלה סיירים ונחל רחל. משם נסיעה לכיוון קניון עתק ושם הליכה רגלית קצרה של 20 דקות, שבה פוגשים את כמה מהמפלים שבאזור. מדובר בהליכה קלה יחסית ולכן כזו שמתאימה לכל בני המשפחה. בהמשך מגיעים אל מעלה סיירים ומשם להר ברך, שם מוצע מסלול הליכה נוסף, הכולל תצפית מרהיבה על פארק תמנע.

מעלה סיירים

5. הקניון האדום – מדובר באחד האתרים היפים ביותר באזור אילת, יעד שהביקור בו הוא בגדר חובה. הוא נמצא צפונית לאילת והוא מוכר בזכות אבן החול האדומה שבו. הביקור בו אפשרי לאורך כל חודשי השנה והמסלול אורך כחצי יום לרוב ברמת קושי קלה מאד. הוא מעגלי והוא מתאים לכל המשפחה. ניתן לבחור במסלול, המתמקד בגיא עצמו ונחשב למסלול הקצר יותר, או במסלול באורך של בין 4 ל – 5 ק"מ, הכולל לא מעט תצורות טבע מדבריות יפות ובסופו פוגשים את הגיא השני.

הקניון האדום