5 אתרים מעניינים באזור המרכז המתאימים לכל המשפחה22/08/2013

5 אתרים מעניינים באזור המרכז המתאימים לכל המשפחה
מתכננים חופשה של כמה ימים באזור המרכז? מתעניינים בהיסטוריה של ישראל ומחפשים אתרים מעניינים בסביבה? אם כן, תוכלו למצוא באזור זה מגוון של אתרים, המספרים את סיפורה של המדינה וסיפורם של המתיישבים במקום. הנה כמה מהם:

1.    בית ביאליק בתל אביב – כולנו מכירים את חיים נחמן ביאליק, אחד המשוררים הידועים ביותר. אולם, לכמה יצא לבקר בביתו? אם כן, במסגרת החופשה שלכם באזור המרכז, הנה לכם הזדמנות לבקר גם בבית חיים נחמן ביאליק שבתל אביב, המשמש כיום כמוזיאון. בבית המיוחד הזה תוכלו למצוא את חפציו השונים של המשורר, את הרהיטים שבהם השתמש וגם לא מעט יצירות אמנות של אמנים מתקופתו.

2.    מרכז המבקרים של מקווה ישראל – ליד העיר חולון, במקווה ישראל, נמצא אחד מבתי הספר החקלאיים הידועים בארץ, הפועל משנת 1870. בית הספר שהוקם לראשונה על מנת לחשוף את התלמידים אל שיטות החקלאות השונות ולאפשר להם לסייע בהקמתה של מדינה יהודית ועיבוד אדמותיה, מציע כיום מבנים עתיקים מאותה תקופה, גן בוטני מיוחד וגם מרתפים של יקב.

וילות נופש במרכז

3.    שכונת בצלאל בכפר הנוער בן שמן – בכפר הנוער בן שמן שליד העיר אשדוד נמצאת אחת השכונות העתיקות בארץ, שהובאו אליה צורפים מתימן בתחילת המאה ה – 20. בהמשך הוקם שם גם בית ספר חקלאי מפורסם הפועל עד היום. הביקור במקום הוא הזדמנות נפלאה ללמוד על אורחות החיים של תחילת שנות העשרים וגם להיחשף לבית ספר מיוחד מאד, המציע לא מעט לתלמידיו.

4.    המוזיאון לתולדות גדרה – אם ההיסטוריה של מדינת ישראל מעניינת אתכם, אל תפספסו ביקור במוזיאון המיוחד הזה, שממוקם בגדרה. המוזיאון, שממוקם בתוך מבנה שנבנה בשנת 1924 ושימש לאורך השנים הן כגן ילדים, הן כספרייה והן כמועצה מקומית, משמש כיום כמוזיאון הכולל תצוגה של כלי חקלאות שונים, של פריטי לבוש וגם של כלי בית. המוזיאון מספר את סיפורה של העלייה הראשונה לישראל וגם של היישוב החקלאי גדרה.

5.    בית הראשונים בהרצליה – במסגרת הביקור שלכם במרכז ואם אתם נמצאים לא רחוק מהעיר הרצליה, כדאי לכם לעצור בבית הראשונים, המספר את ההיסטוריה של העיר לצד ההיסטוריה של המדינה. במוזיאון עצמו, שהינו בתוך מבנה משנות השלושים ששימש כבית מגורים, יש תצוגה של פריטים מאותם שנים ושחזור של חדרים. במוזיאון ישנה גם ספריה וחדר עיון עם מבחר של ספרים מעניינים, החופשים את הקוראים אל תולדות העיר הרצליה.

לצד לא מעט אתרים מעניינים במרכז, תוכלו למצוא גם מגוון של מקומות לינה. וילות נופש באזור זה יכולות להיות פתרון מושלם עבורכם, ובמיוחד אם אתם מעוניינים לבלות באזור מספר ימים. בין אם זו חופשה עם הילדים, עם החברים הכי טובים שלכם או עם בת הזוג, מהרו והזמינו וילת נופש וצאו אל חופשה מהנה במרכז!