5 המפלים המיוחדים של הצפון07/08/2013

על 5 המפלים המיוחדים של הצפון שהביקור בהם הוא בגדר חובה
אם אתם מבקרים בצפון, בין אם במסגרת סוף שבוע קצר או אולי חופשה של כמה ימים במהלך השבוע, תגלו שיש לאזור הזה לא מעט להציע, ובמיוחד טבע עוצר נשימה ושלל של אתרים מיוחדים, שהביקור בהם הוא בגדר חובה. מבין האטרקציות המיוחדות שבצפון והאתרים שכדאי לעצור בהם לביקור, יש את המפלים המרהיבים שבו, המושכים אליהם מבקרים הן בחודשי החורף, אז הזרימה בהם בלתי רגילה, והן בחודשי הקיץ, בהם ניתן לשלב גם מסלולי טיול לצד התצפית על המפל. הנה חמישה מהמפלים בצפון שכדאי לשלב במהלך הביקור באזור

•    מפל הבניאס – זהו, אולי, אחד המפלים המוכרים ביותר בצפון וגם ללא ספק זה שמושך אליו המונים. מימיו של מפל הבניאס מגיעים מהחרמון והזרימה בו חזקה מאד במיוחד אחרי חורף גשום מאד. גובהו של מפל זה הוא כעשרה מטרים ואפשר לשלב, לצד הביקור בו, גם כמה מסלולי טיול רגליים.

•    מפל גמלא – העיר העתיקה גמלא היא אתר מיוחד מאד, אתר המספר על ההיסטוריה של המקום וגם על ההיסטוריה של העם היהודי. בצמוד אליה ישנו אחד המפלים המרשימים ביותר בארץ, שמגיע לגובה של 51 מטרים. מפל גמלא, הנחשב גם הוא למפל פופולארי מאד שמושך אליו מטיילים רבים, כולל זרימה חזקה מאד של מים בחודשי החורף וגם באביב וגם לא מעט עופות דורסים, החגים מעליו לאורך כל השנה.

וילות לנופש בצפון

•    מפל התנור – מפל זה, הממוקם בשמורת נחל עיון, מגיע לגובה של 30 מטרים ונחשב גם הוא לגבוה מאד. כמות המים בו נחשבת לגדולה מאד והזרימה שבו חזקה וזו גם הסיבה מדוע רבים עוצרים בו לביקור. נתיבו של מפל זה כולל גם את מפל עיון, מפל הטחנה וגם מפל האשד ואפשר לשלב, לצד הביקור בו, גם טיול בשמורה המיוחדת.

•    מפל הג'ילבון – בשמורה הטבע של נחל ג'ילבון נמצא אחד המפלים היפים בארץ, שבתחתיתו בריכה טבעית, בה ניתן להתרחץ אם מעוניינים. מפל הג'ילבון מגיע לגובה של 15 מטרים וכולל שביל מסומן המאפשר למעוניינים לרדת מחלקו העליון ישירות אל הבריכה הטבעית שבתחתיתו. מי שרוצה, יזכה גם בתצפית מקסימה על עמק החולה כולו וגם בהזדמנות לבקר באתרים נוספים, הנמצאים לא רחוק משם, כמו שמורת גמלא ובריכת המשושים.

•    מפל סער – בחורפים גשומים מאד נהנה מפל סער מזרימה חזקה במיוחד, והוא מושך אליו רבים המעוניינים לצפות בתופעה הנהדרת הזו. הוא נמצא בסמוך לישוב נווה אטי"ב ונתיב הזרימה שלו כולל עוד שלושה מפלים נוספים. ניתן לרדת בשביל מסודר מחלקו העליון אל חלקו התחתון של המפל, שם אפשר למצוא בריכה טבעית.

אם אתם רוצים לצאת לחופשה בצפון ולשלב גם עצירה באחד או יותר מהמפלים הנהדרים האלה, תוכלו להזמין וילת נופש בסביבה וליהנות מחוויה בלתי רגילה!