אטרקציות וקניות בכפר ירכא04/06/2018

קניות בירכא
התיירות של הקהילה הדרוזית בישראל משויכת בדרך כלל לאותנטיות. ביקור בכפרים דרוזים כולל בדרך כלל אירוח באוהל ייחודי, אפשר לאכול פיתות עם לאבנה ולראות אורח חיים פשוט שכולל גידול צאן. עם זאת, זה ממש לא כל הסיפור, במיוחד לא בכפר ירכא. ירכא הוא כפר יוצא דופן שנמצא בצפון הארץ, לא רחוק מנהריה, שנותן לתיירים שלו הרבה יותר מאותנטיות.

כפר ירכא הוא כפר עם היסטוריה עתיקה ומפוארת, שכולל מקומות קדושים, אתרים ומונומנטים ואפילו מרכז קניות יוצא דופן. מרכז הקניות של ירכא הפך לשם דבר בצפון, מפני שהוא אחד ממוקדי העלייה לרגל של הקניינים באזור. בירכא נמצא ביג פאשן אאוטלט, מרכז קניות עצום שמתהדר בקונספט של ביגוד לא ממותג במחירים זולים.

בביג פאשן אפשר למצוא מותגים גדולים כמו אדידס, קסטרו, רנואר, פוקס, הודי'ס, גולף, דלתא וטופ טן. חנויות גדולות ממשיכות להיפתח במקום, אך אין ספק שאת ההשקעה הגדולה ביותר ביצעה אדידס, שפתחה חנות ענקית שמשתרעת על פני 600 מטר מרובע. גם קרוקס ופייר קרדן מציעים חנויות ענק משוגעות ואל תחשבו שהמתחם פוסח על אלמנט המזון, כאשר אפשר למצוא בו גלידריות, שווארמיות, בית קפה של קפה גרג ואפילו דוכן של יוגורטים.

אופנה למבוגרים וילדים
היתרון הגדול של ביג פאשן הוא שהקניון פתוח בשבת ומרכז אליו המונים מכל אזור נהריה והכפרים הסמוכים. בניגוד לאאוטלטים רגילים, ביג פאשן הוא מעט יותר יוקרתי ונותן חווית קנייה אחרת – שהיא מרגישה יוקרתית, אך בפועל, המוצרים הם זולים. גם כאשר בודקים את המחירים לעומק, רואים הבדלים גדולים בין החנויות בביג פאשן לחנויות של אותם מותגים במקומות אחרים. הבדלים שיכולים להגיע אפילו ל-40 ו-50 אחוזים.

ביג פאשן אאוטלט ירכא

יתרונות צרכניים כלכליים יש בירכא לא רק לקהל הסטייליסטי, אלא גם להורים. חנות מיי בייבי היא חנות עצומה שמלווה הורים משלב ההריון ועד לחגיגות יום ההולדת השלישי של הילד. בחנות יש מגוון עצום של מוצרים מכל הסוגים ומכל המותגים, במחירים שהם מגוחכים. הרי ידוע שהורים יקנו כל מה שנראה להם רלוונטי עקב הלחץ שקשור בהגעת הילד, ומותגים נוטים לנצל בזאת. במיי בייבי אין מניירות של יוקרה, אלא מוצרים איכותיים במחיר הוגן.

במיי בייבי, שמשתרעת על פני לא פחות מ-5,000 מ"ר, יש מתחם בילוי ענק לילדים, שכולל מתקנים, משחקייה ואטרקציות שונות. במקום נמצאים גם מספר רשתות מזון שפונות לקהל הצעיר כמו פיצה האט וגלידריות שונות. ממש ממלכת ילדים קסומה אשר פונה למשפחות צעירות עם ילדים קטנים.

MY baby ירכא

טעים וזול
בירכא נמצא גם מרכז המזון הגדול, במתחם עצום של 8,500 מ"ר. מדובר במתחם שהוא לא רק דמוי רשתות הקניות הגדולות, אלא חוויה קולינרית שלמה בה אפשר להעביר כמה שעות טובות. מרכז המזון מציג סחורה איכותית וזולה, שכוללת מזון, חומרי ניקוי, קוסמטיקה ועוד.

מרכז המזון כפר ירכא

המחירים הם נוחים וזולים יותר מהרשתות הגדולות, תוך כדי דגש על חוויית קנייה. לצורך הדוגמה, במקום עובדים 500 עובדים שמטרתם לנווט את האורחים בתוך הסניף, בחנייה ואפילו בתור לקופה. במתחם יש כמה מחלקות יוצאות דופן, כולל מחלקת גבינות מיוחדות מהעולם ומחלקת יין עם יותר מ-3,000 סוגים שונים של המשקה.

כל השוואת מחיר שתעשו, קשה לראות אתכם מתקרבים למחירים שיש למתחמי הקניות של ירכא להציע. כל תושבי הצפון צובאים את המקום בכל סוף שבוע, ויש אפילו לא מעט אנשים מהמרכז שמחליטים לצאת ליום כיף שכולל שופינג, אוכל וטיולים בעיר המרתקת והייחודית הזו. ביקור בירכא הוא גם מעניין ובהחלט גם משתלם לכל הצדדים.