יום בירושלים – אטרקציות שאפשר לשלב במסגרת ביקור זה28/08/2013

יום בירושלים – אטרקציות שאפשר לשלב במסגרת ביקור זה
אם אתם "לחוצים" בזמן ובכל זאת מעוניינים, במסגרת החופשה שלכם במרכז, לבקר גם בירושלים, אל דאגה! במסגרת טיול של יום בעיר תוכלו לחוות אותה מכל כיוון וליהנות מלא מעט אטרקציות, ומבלי לרוץ ממקום למקום. נכון, מומלץ להקדיש לירושלים כמה ימים ולא רק יום אחד, אולם גם ביום של טיול אפשר ליהנות ממה שהיא מציעה ובעיקר ממספר של אטרקציות שהביקור בהן הוא חובה. הנה כמה מהן:

•    שוק מחנה יהודה – טיול של יום בירושלים יכול להתחיל בשוק המקסים הזה, שמציע לכם הכול מהכול. שוק מחנה יהודה, אחת מהאטרקציות הידועות בעיר, מושך אליו מקומיים וכמובן גם המוני תיירים המעוניינים לפגוש מקרוב שלל של ריחות, טעמים וגם צבעים. בשוק אפשר למצוא שפע של דוכנים המציעים למכירה פירות, ירקות, גבינות, מאפים טריים, מתוקים וגם בגדים, נעליים, תכשיטים ומזכרות.

•    דרך הייסורים (ויה דולורוזה) – זהו אחד המסלולים המיוחדים בעיר, שתיירים נוצריים רבים בוחרים לעבור אותו. מסלול זה, הזהה לזה שעבר ישו, כולל עצירות בנקודות שונות, ובסיומו את כנסיית הקבר שבה נצלב ולאחר מכן נקבר. לאורכו של המסלול ישנן 14 עצירות שונות ומעניינות וכדי ללמוד עליו מומלץ לעשות אותו במסגרת של סיור מודרך עם מדריך מקצועי מקומי.

וילות אירוח במרכז

•    הכותל המערבי – ביקור בירושלים מוכרח לכלול גם עצירה בכותל המערבי, הנחשב לאחד האתרים החשובים בעולם, וגם בין העתיקים שבהם. הכותל, שהינו שריד בן אלפי שנים, מספר את סיפורה של העיר וגם את סיפורו של העם היהודי. מערות הכותל הצמודות אליו מהוות גם הן אטרקציה בפני עצמה ומומלץ לשלב ביקור בהן לצד הביקור בכותל עצמו.

•    המוזיאון לתולדות ירושלים – זהו אחד המוזיאונים המעניינים בעיר. אם אתם מגיעים לירושלים ליום של טיול, אל תפספסו את המוזיאון לתולדות ירושלים, הממוקם במגדל דוד. במוזיאון תצוגות אורקוליות מיוחדות, הממחישות את החיים בעיר ואת ההיסטוריה רצופת המאורעות השונים שעברו על ירושלים.

•    שכונת נחלאות – את הטיול שלכם בעיר תוכלו לסיים בשכונת נחלאות, שנמצאת לא רחוק משוק מחנה יהודה. זוהי אחת השכונות הראשונות של ירושלים ולאורכה מגוון של מבנים מיוחדים במינם, המאפיינים את הארכיטקטורה הידועה שלה. מדובר במבנים מהמאה ה – 19 והמאה ה – 20 וסמטאות יפהפיות. בשכונה זו מתגוררים צעירים ומבוגרים סמוך אחד לשני והאווירה בה מיוחדת מאד, כיאה לזו שמוצעת בשכונות נוספות בעיר.

טיול של יום בירושלים הוא הזדמנות ללמוד לא מעט על אחת הערים היפות בעולם. אפשר לצאת בשעות הבוקר המוקדמות ולבלות לאורך כל היום באטרקציות השונות שהיא מציעה. אפשר לשלב גם לינה באחת מוילות הנופש במרכז, וילה המתאימה למשפחות עם ילדים, לקבוצות וגם לזוגות. ביקור זה יכול להיות בחודשי החורף וגם בקיץ, ואף לכלול פסטיבלים ואירועים נוספים המתקיימים מעת לעת בעיר.