אטרקציות בחינם לכל המשפחה14/08/2013

אטרקציות בחינם לכל המשפחה במסגרת טיול לאזור הצפון
אם אתם מתכננים חופשה בצפון עם הילדים, תשמחו ודאי לגלות שיש לא מעט אטרקציות חינמיות באזור זה שהכניסה אליהן היא חופשים. הנה כמה מהמיוחדות שבהן:
•    אגם מונפורט – בצפון, כאמור, יש לא מעט אטרקציות שהכניסה אל חלקן היא ללא תשלום. אחת מהן ממוקמת ליד העיר מעלות. אגם מונפורט הוא הזדמנות נפלאה לבלות עם כל בני המשפחה ומבלי לבזבז על כך כסף. במקום יש משטחים גדולים המיועדים לפיקניק ובכלל, אווירה נעימה ושלווה מאד. מי שרוצה יכול לשלב גם כמה מהאטרקציות שבמתחם, אטרקציות בתשלום, כמו סירת פדלים, וגם החלקה על הקרח.

•    מפעל השוקולד המתוק "ג'ונקולד" – אוהבים שוקולד? מחפשים אטרקציה חינמית בצפון? אם כן, המפעל הזה הוא בדיוק המקום המתאים לכם. הוא נמצא במושב מנוף שבמשגב והביקור בו הוא חוויה בלתי רגילה. אפשר לצאת לסיור ללא תשלום במפעל וללמוד על השוקולד, אוכן הכנתו וגם על ההיסטוריה של פולי הקקאו. מי שרוצה, יוכל כמובן גם לרכוש שוקולד בתום הסיור ולאוכל אותו כל הדרך הביתה.

וילה למשפחות

•    חוות הדגים בקיבוץ דן – בקיבוץ דן נמצאת אחת האטרקציות המיוחדות באזור שגם הכניסה אליה היא ללא עלות. חוות הדגים שבקיבוץ אחראית לגידולם של המוני דגים ממינים שונים ובעיקר דגי פורל. אפשר לקחת סיור בחווה וללמוד על אופן גידולם של הדגים ובכלל, על החווה באופן כללי. מי שאוהב דגים, יוכל לקנות כמה מהם בחנות הצמודה וליהנות גם מארוחה טובה.

•    המוזיאון לתולדות קריית שמונה – אם אתם מטיילים באזור קריית שמונה, כדאי לכם גם להיכנס אל המוזיאון שבעיר המספר את ההיסטוריה של המקום ובמיוחד את ההיסטוריה של העיר. במוזיאון המיוחד הזה, שהכניסה אליו היא ללא עלות, אפשר למצוא גם ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים שנמצאו במהלך החפירות באזור וכן גם ממצאים נוספים מיוחדים.

•    מרכז המבקרים של מקורות "אשכול"– הנה רעיון לאטרקציה חינמית מיוחדת מאד. מרכז המבקרים זה, שנפתח לא מזמן בקיבוץ חנתון, מציג את סיפורה של מערכת המים בישראל, הכוללת את כל הדרך הארוכה מהכנרת ועד לביתנו. במרכז המבקרים אפשר לראות גם כמה מהחידושים המעניינים בתחום וללמוד לא מעט על המים בישראל, עליהם אחראית חברת מקורות, המספקת לנו אותם.

אז למה לשלם לא מעט כסף, כשאפשר למצוא לא מעט אטרקציות חינמיות בצפון? ואכן, תוכלו ליהנות מלא מעט כאלו ולשלב גם לינה בוילת נופש נפלאה, שכמותה תמצאו לא מעט באזור הצפון ובעיקר כזו שמתאימה למשפחות עם ילדים. אם אתם מעוניינים לבקר במקומות אלה בחודשי הקיץ, זכרו שסביר שהם יהיו עמוסים במבקרים. כדאי לכם לבדוק מראש מהן שעות הפתיחה ולהגיע כמה שיותר מוקדם. מומלץ לתכנן את הביקור במקום היטב ולשלב גם עצירה באטרקציות נוספות או אפילו הליכה רגלית בטבע המקסים של הצפון.