תרבות, היסטוריה וארכיטקטורה – מוזיאונים מעניינים במרכז28/08/2013

תרבות, היסטוריה וארכיטקטורה – מוזיאונים מעניינים במרכז
מתכננים ביקור באזור המרכז? רוצים לשלב במהלך השהות שלכם גם ביקור במוזיאונים מעניינים או אתרים מיוחדים וקצת שונים? אם כן, הנה לפניכם, כמה אתרים מיוחדים במרכז, אתרים המעניינים לכל הגילאים וללא ספק מצדיקים את הביקור בהם:

•    מוזיאון תל אביב לאמנות – במקום אחד, תחת קורת גג אחת, והכי חשוב – ממש באמצע תל אביב, נמצא אחד המוזיאונים החשובים בארץ וגם בין המעניינים שבהם. במוזיאון זה תוכלו לצפות בתערוכות אמנות שונות, שחלקן קבועות ואחרות מתחלפות ולהיחשף לכמה מהאומנים החשובים בארץ ובכלל בעולם. מעת לעת מתקיימות בו פעילויות לילדים, מתקיימות בו גם קונצרטים ואירועים מיוחדים.

•    במרכז המבקרים מכון ויצמן – במכון ויצמן שברחובות נמצא מרכז מבקרים חדש, הכולל פעילויות והפעלות מיוחדות מאד, המתאימות במיוחד לילדים. המרכז מציג למבקרים את הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים הקשורים לתחום המדע והוא מאפשר להתנסות ולחוות אותם מקרוב. אם אתם מגיעים לשם כדאי לכם לשלב גם עצירה בביתו של חיים וייצמן, מי שהיה נשיאה הראשון של המדינה.

וילות נופש למשפחות במרכז

•    מיני ישראל – לא רחוק מירושלים נמצאת אטרקציה בלתי רגילה המתאימה לכל הגילאים. מיני ישראל הינו פארק ייחודי הכולל מיניאטורות מקסימות. הפארק מחולק לשישה אזורים שונים, כשכל אזור מייצג אזור אחר של המדינה. מלבד זאת אפשר למצוא שם גם אזור המתאים לפיקניק, מסעדה וגם פעילויות שונות, המתקיימות לאורך השנה ומתאימות במיוחד לילדים.

•    מוזיאון הילדים שבחולון – בעיר חולון נמצא אחד מהמוזיאון המרתקים בארץ. מוזיאון הילדים, שכולל במסגרתו כמה מתחמים, חושף את הילדים למגוון רחב של נושאים ומציע להם פעילויות אינטראקטיביות בלתי רגילות. אחד המתחמים שבו כולל פעילות ייחודית הנקראת "דיאלוג בחשיכה", פעילות המתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד. פעילות זו נעשית כולה בחושך והיא מועברת על ידי מדריכים עיוורים.

•    מעלית הזמן בירושלים – הנה הזדמנות לצאת למסע מרתק בזמן ולחוות מקרוב את ההיסטוריה בת אלפי שנים של העיר ירושלים. מעלית הזמן משלב תערוכות שונות המספרות את סיפורה של העיר ובעיקר הפעלה אינטראקטיבית שונה ומהנה. אפשר לשלב את הביקור במעלית הזמן לצד אטרקציות נוספות בעיר, המתאימות לכל המשפחה וגם להסתובב בין סמטאותיה המקסימות של ירושלים.

תוכלו לראות שיש לא מעט אטרקציות, ובעיקר מוזיאונים מעניינים במרכז, שחלקם נמצאים בעיר תל אביב עצמה. מוזיאונים ואתרים אלה מתאימים לכל הגילאים וגם לילדים צעירים. זוהי הזדמנות עבורכם לחשוף ולהיחשף לנושאים מרתקים וללמוד עליהם לא מעט.

במסגרת הביקור באזור זה תוכלו לשלב גם לינה באחת מוילות הנופש המוצעות באזור, וילה המתאימה לכל סגנון של חופשה. אם מדובר בתקופת הקיץ, מומלץ להזמין אותה מראש כדי לשריין את התאריך ואת המיקום המתאימים לכם, ואותו הדבר נכון גם לגבי תקופת החגים. אז, קדימה, התחילו לתכנן את החופשה הבאה שלכם במרכז ואל תשכחו לעצור גם במוזיאונים המעניינים שבאזור.