נוסעים לאילת? הנה כמה מקומות בדרך שכדאי לעצור בהם09/09/2013

נוסעים לאילת? הנה כמה מקומות בדרך שכדאי לעצור בהם
הנסיעה לאילת יכולה להיות ארוכה מאד וגם לא תמיד מהנה... ובמיוחד אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים. אולם, כדי להפוך אותה לכיפית יותר, וכדי שתעבור מהר, אפשר לשלב עצירות בכמה נקודות בדרך, המתאימות לכל הגילאים. יוצאים לדרך בקרוב? הנה כמה מקומות מומלצים בדרך לאילת, שהביקור בהם הוא בגדר חובה:

•    חוות האנטילופות בכביש הערבה – בדרך לאילת תוכלו לעצור בחווה מיוחדת מאד, הממוקמת במרחק של 133 ק"מ מהעיר. חוות האנטילופות, וכפי שמרמז שמה, מפגישה את המבקרים בה עם סוגים שונים של אנטילופות, שהגיעו אליה מאפריקה. במקום ישנם בעלי חיים נוספים ובכלל אווירה מסוג קצת אחר. מדובר באטרקציה נפלאה לכל הגילאים ובעיקר למשפחות עם ילדים, העושות דרכן אל עיר הנופש הרחוקה.

•    חי בר יוטבתה – בקיבוץ יוטבתה, ומלבד שוקו טעים, אפשר למצוא גם את החי בר הכולל מבחר של בעלי חיים ובעיקר חיות בר. המקום, שנמצא במרחק של 40 ק"מ מהעיר אילת, לוקח חלק בגידולם ושיקולם של בעלי החיים שבו עד שחזקים וגדולים מספיק כדי לחיות באופן עצמאי בטבע. אפשר, במהלך הביקור בחי בר גם לצפות בבעלי חיים הפעילים אך ורק בשעות הלילה, וזאת באמצעות חדר מיוחד, שנבנה להם, המדמה את התנאים הליליים.

•    מרכז המבקרים של מצפה רמון – צופה אל מכתש רמון המרהיב, נמצא מרכז המבקרים של מצפה רמון הכולל פעילויות שונות וגם תצוגות מתחלפות. בין שעושה את דרכו לאילת ומחליט לסטות מעט מהדרך ולעבור דרך מצפה רמון יגלה גם גן חיות מדברי, הכולל מינים שונים של בעלי חיים מדבריים, החיים בסביבה, כמו נחשים, עקרבים ולטאות שונות.

וילה באילת

•    חוות האלפקות – לא רחוק משם תמצאו את חוות האלפקות שבה לא מעט אלפקות נחמדות לצד בעלי חיים נוספים. אפשר, במסגרת הביקור בחווה, לקחת חלק בסדנאות מיוחדות הנערכות בו וגם ללמוד לא מעט על בעלי החיים. זהו, ללא ספק, מקום נהדר לכל המשפחה וגם לילדים צעירים.

•    גן לאומי עין עבדת – זהו פארק טבע גדול מאד, הנמצא לא רחוק מאילת ואפשר לשלב בו ביקור בין אם נוסעים אל העיר או חוזרים ממנה לכיוון צפון. בגן הלאומי עין עבדת מוצעים למבקרים מסלולי טיול מעגליים וכמובן גם טבע עוצר נשימה, האופייני למקום. גם העיר הנבטית העתיקה – עבדת, היא אתר מיוחד בגן ואולי גם גולת הכותרת שלו.

הדרך לאילת לא מוכרחה להיות סיוט ארוך ומתמשך. אם תעצרו באחת או יותר מהנקודות האלו תוכל ליהנות מנסיעה הרבה יותר נעימה וגם מהזדמנות להכיר אתרים חדשים ומיוחדים מאד. כדאי לכם להזמין גם לינה באחת מוילות הנופש המוצעות בעיר אילת ולהישאר ללון בה כמה ימים יחד עם הילדים, עם החברים או עם בן או בת הזוג שלכם.