ארבעה אתרי טבע ליד אילת29/08/2013

ארבעה אתרי טבע ליד אילת שכדאי לשלב במסגרת החופשה
אם אתם חובבי טבע, טיולים רגליים ואתרים מעניינים, ואם אתם מגיעים בקרוב לאילת במסגרת חופשת הקיץ המשפחתית שלכם, הנה, לפניכם, ארבעה אתרי טבע שנמצאים לא רחוק מאילת, שמומלץ לשלבם במסגרת החופשה בעיר. כל מה שצריך הוא להביא נעליים נוחות להליכה, כובע, קרם הגנה מפני השמש ובעיקר מצב רוח מצוין. אז, קדימה, בואו נצא לדרך:

•    קניון נחל שחורת – בחבל אילות נמצא אחד הקניונים היפים באזור. לא רחוק מהעיר אילת תמצאו את קניון נחל שחורת, הכולל תצורות טבע מיוחדות במינם ונופים בלתי רגילים. יש בו מסלול הליכה מעגלי, המתאים גם לילדים וכן תצפיות נהדרות, המציעות מראות מיוחדים. גולת הכותרת שבו הם הסלעים האדומים המרהיבים, הנמצאים באזורים שונים בקניון וגם בעלי החיים שחיים באזור.

•    פארק תמנע – מדובר בפארק ענק שרק בחלק ממנו ניתן לבקר. בפארק יש מספר מסלולי הליכה רגליים, המתאימים לדרגות קושי שונות וגם תצורות טבע מרהיבות ביופיין. אפשר לצפות ממנו ישירות אל עמודי שלמה וגם לפגוש לא מעט בעלי חיים במהלך הביקור בו. הוא נמצא במרחק לא רב מהעיר (25 ק"מ בלבד) ואפשר לשלב בו גם פיקניק עם המשפחה ובילוי של יום שלם.

וילות אירוח באילת

•    שמורת הרי אילת – השמורה, שנמצאת לא רחוק מאילת, מתאימה במיוחד לכל חובבי הטבע ולמי שרוצה לפגוש את הנופים המרהיבים של האזור מקרוב. בשמורה ישנם מספר מסלולי הליכה שונים וגם מסלול מיוחד המגיע ישירות עד לעמודי עמרם הידועים. מסלול אחר בשמורה מאפשרים מבקרים במקום להגיע גם אל הר אמיר, המתנשא לגובה של 443 מטרים ומציע תצפית מרהיבה. מסלול זה נחשב בכל דרגת קושי בינונית ופחות מתאים לילדים צעירים.

•    מסלול טיול לחובבי צפרות – מעל אילת אפשר לראות, ובמיוחד בעונות המעבר, ציפורות שונות העושות את דרכן אל אפריקה או אל אירופה (בהתאם לעונה). מי שמתעניין בתחום, יכול למצוא בסמוך לעיר כמה נקודות מעניינות, המאפשרות מפגש נדיר עם הציפורים וצפייה בנדידתן. פארק אופירה שליד אילת הוא אחד האתרים האלה וגם השטחים החקלאיים שליד קיבוץ אילות מציעים זאת. בעיר עצמה אפשר למצוא את פארק הצפרות, הכולל בריכות מים בהן מתרכזות ציפורים ממינים שונים.

ניתן לראות שיש לא מעט אטרקציות וגם מסלולים נהדרים, שנמצאים במרחק לא רב מאילת. אם אתם מגיעים אל העיר עם כל המשפחה או על החברים שלכם תוכלו למצוא גם וילות נופש שבהן ניתן ללון מספר ימים. אם אתם מתכננים את ההגעה שלכם לחודשי הקיץ או לתקופת החגים, חשוב שתפקידו להזמין מקום לינה מראש ואפילו מספר חודשים לפני ההגעה. מדובר בתקופות עמוסות מאד בהן הביקוש לוילות אלו הוא רב מאד. אל תשכחו גם לתכנן את הטיול שלכם ולשלב בו מסלולי טיול ואתרי טבע מיוחדים.