ארבעה פסטיבלים מיוחדים בדרום הרחוק09/09/2013

ארבעה פסטיבלים מיוחדים בדרום הרחוק
דמיינו לעצמכם, שמיים מתמלאים בכדורים פורחים בכל מיני צבעים או מוסיקה ישראלית מצוינת ממש באמצע המדבר... אז, מסתבר שזה לא חלום ואת כל זה אפשר למצוא בפסטיבלים המיוחדים, שמציע לנו אזור הדרום הרחוק. בין אם בסוכות, בפסח או אולי בחודשי הקיץ, יש לא מעט פסטיבלים ואירועים מיוחדים שכדאי לעצור בהם לביקור. אז קדימה, הזמינו כרטיסים לפסטיבל וצאו לחופשה בלתי רגילה בדרום!

•    פסטיבל כדורים פורחים – באזור הדרום, או ליתר דיוק – בפארק אשכול, מתקיים לא מדי שנה פסטיבל כדורים פורחים מרהיב ומיוחד במינו. מדובר בפסטיבל צבעוני ביותר המתאים לחובבי הז'אנר וגם לכל אלה הרוצים ליהנות משמיים מקושטים בשלל של צבעים, צורות וכדורים פורחים. מומלץ "לארוז" את כל בני המשפחה ולצאת לחופשה של כמה ימים בדרום, הכולל ביקור בפסטיבל הנהדר הזה.

•    פסטיבל תפוחי האדמה – לא, זו לא בדיחה. מדובר בפסטיבל, המוקדש כולו לתפוחי אדמה ומתקיים בכל שנה במצפה גבולות שבדרום. במסגרת הפסטיבל, שהביקור בו מתאים לכל הגילאים, נערכות פעילויות, תחרויות, מוצעים דוכנים שונים וגם מופעי בישול מקסימים. אפשר לקחת סיור היוצא אל שדות תפוחי האדמה שבאזור וללמוד לא מעט על הירק המיוחד הזה.

•    פסטיבל דרום אדום – הוא נחשב לאחד הפסטיבלים החשובים בדרום ששמו יצא למרחקים. הוא מתקיים בעיקר בסופי שבוע ולאורך כל חודש פברואר, עם תחילתה של הפריחה המקסימה בדרום ורגע לפני תחילת האביב. הפסטיבל כולל הופעות מוסיקה, הפעלות לילדים, תחרויות ספורט, דוכני אוכל ועוד הרבה הפתעות לכל המשפחה ולכל הגילאים.

•    פסטיבל לילות ירח – חובבי המוסיקה ימצאו את הפסטיבל הזה כאטרקציה בלתי רגילה. הפסטיבל, וכפי שמעיד שמו, מתקיים תחת כיפת השמיים, משלב במסגרתו שלל של הופעות מוסיקה נהדרות, הפנינג גדול מאד, דוכנים, הפעלות, סדנאות, טיולים באזור ולא מעט אפשרויות, המיועדות גם לילדים.

וילות נופש באילת

מלבד מסלולי טיול וגם אתרים מעניינים, מציע לנו הדרום פסטיבלים מיוחדים ומקוריים מאד, כפי שניתן לראות. אם אתם מעוניינים לשלב אותם במסגרת הביקור שלכם בדרום או אולי החופשה המשפחתית, חשוב שתשימו לב לנקודות הבאות:
•    ודאו שתאריך הפסטיבל תואם את תאריך החופשה שלכם. אם אתם יכולים, נסו לתכנן את החופשה בהתאם לפסטיבל שבו אתם מעוניינים לבקר.

•    אם אתם מעוניינים לבקר בפסטיבל מסוים במסגרת החופשה המשפחתית שלכם, ודאו שהוא אכן מתאים לגילאי הילדים וכי ישנן פעילויות שונות המיועדות להן.

•    בדקו מהו מיקומו המדויק של הפסטיבל ובהתאם הזמינו לעצמכם מקום לינה. באזור הדרום וגם באילת עצמה יש לא מעט וילות נופש, המתאימות לשהות קצרה או ארוכה. וילות אלו יכולות להתאים למשפחות במהלך החופשה המשפחתית שלהן בדרום או לקבוצה של חברים, המעוניינים לבלות ביחד באחד הפסטיבלים ומחפשים מקום לינה מתאים.

•    אל תשכחו להביא אתכם מצלמה (כדי לתעד את האירוע), בגדים חמים (אם הפסטיבל מתקיים בשעות הערב, וכמובן הרבה מצב רוח טוב.